Halumiye Melekleri Varmıdır Aslı Nedir

17 gün riyazat yapılır.yani sadece bitkisel gıdalar yenir.hayvani gıdalar yenmez.mümkünse oruç tutulur.isimleri temagıysin(1501),bağdanin(127),yesvadin(81),vağ dasin(1071),nevfena(187),gadiysin(1065)

Halumiye Melekleri varmıdır Aslı Nedir

Günümüzde her şeyin bir birine karıştığı gibi maalesef havas ilmi adı altında da, eserlerinde de bir çok batıl ve şeytani şeyler hayırlı bilgilerin arasına karışmıştır. Onlardan biride bazı eserlerde bildirilen Halumiye Melekleri diye tanıtılan varlıklardır ki asılları Şeytanların büyüklerindendir.
İbni Haldunun Mukaddimesinde geçtiği ifade edilen ve havas ilimlerinde bilgi sahibi olmak isteyenlerin 17 gün boyunca riyazete girip bu varlıkların isimlerini 5 bin defa zikredince geleceklerini ve şahıslara manevi ilimler vereceği iddia edilir. Bunların ulvi hadimler melekler olduğu belirtilir. Üstelik komiktir eserin birinde de bu meleklerin şahsın birine filanca piyango biletini al değip zengin ettikleri gibi gülünç bir o kadar da meleklere iftira olan sözler vardır. Melekler ulvi hadimler hiçbir zaman bir harama insanı teşvik etmezler edemezler. İşte maalesef bu tür bilgiler havas eserlerinde çoktur. Bizlerde elimizden geldiğince din kardeşliği hukuna binaen sizleri uyarıyoruz ki bu tür saçmalıklara kanıpta bu verilen bilgileri yapmaya kalmayın kendinize yazık edersiniz. Sanırım bu konuyla alakalı ilk defa bu fakir bu kadar bilgi vermiştir.Allahu alem

Şimdi eserlerde geçen bu sözde varlıkların isimlerine ve bizim niye bunlara şeytan dediğimize gelince:

Yesvadin, Vağdasin, Gadisin, Bağdanin, Temagiysin

Şimdi bu isimlerin ve riyazetin bilgilerini verenler nedense bizim kadar detaya girip de mesela bunlar geldiğinde hangi şekillerde geliri açıklamamışlar. Zaten o kadar bilgileri olsaydı bunlara Melek demezlerdi bu da ayrı bir durum. Hoş verdikleri isimlerde tam olarak bu değil.
Bunlar geldiklerin genelde Vağdasin bir Erkek suretinde, Yesvadin bir Arslan suretinde Gadisin bir bayan suretinde, Bağdanin bir kısrak at şeklinde, Temagiysin bir Kartal suretinde gelirler. Bu hususta fazla detaya girmek istemiyorum o yüzden kısa kesiyorum maksat doğrunun bilinmesidir.
Bu isimlerin asıllarını rabbimiz yüce Kelamında beyan etmiş akıl ve basiret sahipleri anlasın diye tabi bu bilgileri verenlerde bu akıl ve basiret olmadığından Rabbimizin bildirdiği bazı şeytanlara bunlar Melek demişler.
dua

1 Yorumlar

Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
"Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.

  1. Böyle melek yok. Ehli olan hocam bunların şeytani varlıklar olduğunu söyledi...

    YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski