Uykuda Cünüp, Rüyalanmamak, İhtilam Olmamak İçin Dua

Maaric, Tarık ve Kadir surelerini okumak da uykuda boşalmayı önler.

Felahu's-Sail'de İmam Ali'den (as) rivayet edilmiştir ki; "Uykudayken boşalmaktan korkuyorsanız, uyumadan önce şunları söyleyin:

اَللّهُمَّ اِنّي اَعُوذُ بِكَ مِنَ الإحْتِلامِ وَ مِنْ شَرِّ الأحْلامِ وَ مِنْ أنْ يَتَلاعَبَ بِىَ الشَّيْطانُ في الْيَقْظَةِ وَ الْمَنامِ
Allâhumme innî e'ûzu bike minel ihtilâm ve min şerril ahlâm ve min en yetelâ'abe biye'ş şeytânu fil yeqzati vel menâm.

Allah'ım, (uykuda) cunup olmaktan, karmaşık rüyaların şerrinden, uykuda ve uyanıkken şeytanın benimle oynamasından sana sığınırım.

Uyuyan kimse, uykusunda ne yaptığını bilemez. Bundan dolayı kendisinden kalem (dînen sorumlu tutulmak) kaldırılmıştır. Rüyâlanma uyuyan kimseden vukû bulur. Dolayısıyla rüyâlanma, dînen muaf tutulan şeylerdendir.

"Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'e, uykusundan uyandıktan sonra elbisesinde ıslaklık bulan, fakat ihtilam olduğunu hatırlamayan kimse hakkında sorulmuş,o: Yıkanması gerekir, buyurmuştur.

Yine, uykusunda ihtilam olduğunu, fakat elbisesinde ıslaklık bulmayan kimse hakkında sorulmuş, o: Boy abdesti alması gerekmez, buyurmuştur.
rüya

21 Yorumlar

Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.
"Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
"Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

 1. Allahcrazı olsun

  YanıtlaSil
 2. AlALLAH (C.C) Razı olsun.

  YanıtlaSil
 3. Duayı okuduğum halde rüyalandım bir sebebi var mıdır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fazla uyuma az uyuyunca rüyalanmıyosun

   Sil
 4. Abdestli mi okuyacağız yatmadan önce

  YanıtlaSil
 5. Bıktım. Dört yada beş saattir uykusuz haldeyim. Gecenin bir köründe kalkıyorum hop mahvolmuşum. Dualar sureler okuyorum ama yok. Şuan ölüyorum. Her hafta aynı şey. Ne erotik film izliyor ne de öyle şeyler düşünüyorum. Bıktım. Buz gibi havada gusül almak ve gün boyunca baş dönmesinden gına geldi. İstemiyorum ama yine oluyorum. Bıktım usandım. Şeytan ve nefsim uykulu halimle çok fena gazlıyor kötü bir yere gidiyorum. Kendimi zor tutuyorum. Baharatlı yeme yemiyorum. Şekerli yeme tamam. Çay içme. Onu yapma. Hepsini uyguluyor yine mahvoluyorum. İhtilam olmak beni manen ve maddeten mahvediyor. Dualar ediyorum yakarıyorum her hafta aynı şey. Bazen iki gün üst üste. Öyle olunca bir hafta kendime gelemiyorum. Çok kötü haldeyim. Çok kötü. Allahım sen yardım et. Evlen diyecek demesin. Bugün evlenmek kaç lira haberiniz var mı? Ne evlenmesi? Evlendin boşanmamanın garantisi var mı? Ne yapayım zina mı edeyim? Allahım yardım et.

  YanıtlaSil
 6. Arkadaşlar abdestli yattığınız,dua okuduğunuz harama bakmadığınız,izlemediğiniz,düşünmediğiniz halde rüyalanıyorsanız yapacak bir şey yok gidecek ve guslünüzü alacaksınız sürekli olduğunda demek ki;vücut buna ihtiyaç duyuyor.

  YanıtlaSil
 7. Her gün art arda cünup oluyorum kötü şeyler görmüyorum artık yoruldum Gusül almaktan

  YanıtlaSil
 8. Rabbimiz sizlerden razı olsun inşallah

  YanıtlaSil
 9. Allah razı olsun

  YanıtlaSil
 10. Arkadaşlar şu 2 dua Allahin izniyle yeter özellikle ali sana söylüyorum 1. Yatmadan euzu besmele ile ayetel kursi oku ardından bu duayı oku ama okurken duaları çok hızlı okuma yanlış okuma bunlara dikkat et Allah yaşayanların yardımcısı olsun hayat çok zor bunlar geve yaşadıklarımız gündüz neler yaşıyor güçlü olun yapcak bisey yok :/

  YanıtlaSil
 11. bütün ali lerin başına sürekli geliyomuş bu durum

  YanıtlaSil
 12. 7 Kevser. İşe yarayabilir inşallah

  YanıtlaSil
 13. Haftada iki kez mast yapmaliymisiz öyle diyorlar

  YanıtlaSil
 14. Bıktım 3 4 gündür oluyorum bide bı gün içinde iki kere yattım ikisindede ihtilam oldum ALLAHIM YARDIM ET

  YanıtlaSil
 15. Kalbinizin üzerine sağ elinizin işaret parmağı ile hz. Ömer in ismini yazı cübbeli Ahmet Hoca paylaşmıştı bir araştırabilirsiniz

  YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski