Rüyada Tüfek Ve Kurşun Görmek İmam Nablusi

Rüyada boş tüfekle oynadığını görmek, yolculuğa, selamete ve faydaya yorumlanır. Tüfeğinin tetiğinin kırıldığını görmek, yolculuğunu tamamlayamayacağına; bir rivayete göre yolculuktan zarar göreceğine; bir kimsenin kendisine bir tüfek verdiğini görmek, çocuğu veya bir kardeşinin dünyaya geleceğine işaret eder.
dua

Tüfeğinin kırıldığını görmek, şerefinin yok olmasına işarettir. Sebebini bilmeden tüfeğinin bozulduğunu görmek, akrabası yüzünde bir musibete uğrayacağına delildir. Tüfek ile kurşun attığını görene, büyükleri tarafından doğru yola gelmesi için nasihat edilir. Tüfek ile kurşun atıp hedefe isabet ettiren, doğru konuşur, hedefe isabet ettirmeyen yalan söyler. Yeni bir tüfek yaptığını gören, bir kadınla evlenir ve ondan bir oğlu olur. Elindeki tüfeği doldurduğunu gören evlenir ve ömür boyu aynı eşle yaşar. Tüfeğini satarak parasını aldığını gören, eşini çok sever. Kendisine fişekleriyle birlikte bir tüfek verildiğini gören muradına erer. Güzel ve temiz bir tüfeği olduğunu gören, Allah'ın (C.C.) emirlerini yerine getirir. Rüyasında eşine bir tüfek verdiğini görenin bir kızı olur. Tüfeğe mermi sürdüğünü görmek, yolculuğa işarettir.

Kendisine mekanizması olmayan bir tüfek verildiğini gören, hamile kalır. Rüyada tüfeğinin kendi kendine patladığını gören çok yaşar. Kırılan tüfeğini tamir ettirdiğini görmek, kaybolan bir şeyinin bulunacağına işaret eder.

Bazılarına göre; bir tüfek ve tabanca görmek, düşmanla tabir olunur. Elinde bir tüfek ve tabanca gören, düşmanına üstün gelmeye hazırlanmıştır. Tüfeği veya tabancayı ateş ettiğini gören, düşmanı ile kavgaya başlar. Kendisine karşı tüfek veya tabanca atıldığını gören, düşman tarafından saldırıya uğrar. Tüfek veya tabanca mermisi yakıcı sözlerdir. Bunlardan birinin kendisine isabet ettiğini gören, düşman tarafından muzır ve kötü bir söze uğrar. Gelen mermiden yaralandığını gören, düşmanı tarafından zarar görür. Kendi attığı kurşunun karşısındakini vurduğunu gören, düşmanını zarara sokar.

Tüfek kurşunu, yerine ulaşacak olan doğru söz, bir rivayete göre gıybet (arkadan söylenecek sözler) ile tabir olunur. Rüyasında birinin kendine karşı kurşun attığını gören, o kişiye bir kimseyi gönderir. Attığı kurşun doğru gitmezse, gönderdiği adam da yerine ulaşmaz. Bir ava kurşun attığını gören, bir kimseye sebepsiz olarak darılır, sitem eder.

Kurşun atmak, elçi ve adam göndermeye işaret eder. Eğer attığı kurşun doğru hedefe ulaşırsa, gönderdiği kimse de yerine ulaşır ve yapmak istediği şeyi yerine getirir. Eğer attığı kurşun hedefine ulaşmazsa, elçide yerine gitmez ve maksat da hasıl olmaz.

Attığı kurşunun bir kasabanın veya bir köyün ortasına düştüğünün görenin o yerde emri ve sözü geçer. Eğer kurşun bir takım atların arasına düşerse o kimselere söz dinletir.

Bir kurşun atarak nişan aldığı yere isabet ettiren muradına erişir. Bir kurşun atıldığını ve hedefi vuramadığını gören yapmak istediği işte başarılı olamaz. Bir çok kurşun görmek, mal ile yorumlanır. Fişekliğini kurşunla doldurduğunu gören o yerde mal biriktirir.

Bir kadının kurşun dökmesi kocasına ait olarak yorumlanır. Bir savaşta tüfek attığını görmek, şeref ve şana işarettir.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.
"Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
"Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski