İsmi Azam - 111 Kere Okuyana 24 Saat İçinde Duasına Karşılık Verilir!

ismi azam

 Okunuşu:

Allâhu hu Melikun Semîun qâdirun Kerîm Halîmun Latîfun Alîmun Muînun Sâdiq.

En az on bir kere, en fazla da yüz on bir kere tekrar edildiğinde bütün hayırlı maksatların hasıl olacağı on bir ism-i şerif vardır ki bazı veliler bunları ehlinden öğrenip bizlere nakletmislerdir.
 
"Şeyh Muhammed Siba 'i (Rahimehullah)ın beyanı vechile: İsm-i Azam kabuledi en bu onbir ism-i şerifin birçok hassası vardır ki, bazıları şunlardır:"
 
1) Gerçek manada veli olmak ve Allah-u Te'ala ile ünsiyet kurmak isteyen kişi Allahu Teala için on bir gün oruç tutup bu sure zarfında
kimseyle konuşmaz ve müddet tamamlanana kadar her namazın ardından bu ism-i Azam'ı yüz on bir (111) kere okursa ona sır kapılarını açar, mülk ve melekütü tanıtır,
bütün mahlukatı diledidiği suretle evirip çevireceği şekilde kendisine müsahhar kılar. 
2) Dünyevi bir makam istiyorsan 12 rekat hacet namazı kıldıktan sonra hulusu kalp ve düzgün niyetle bu ism-i şerifi 111 kere oku, muradına nail olursun.
3) Yüksek makama ulaşmak istersen temiz bir yerde bu ism-i şerifi 11 kere oku. İşte ozaman istediğin her meşru şeyi yapabilirsin.
4) Bir hacetin olup onun yerine gelmesini istiyorsan, bu ism-i şerifi okuyup muradını Allah-u Teala'dan istediğin takdirde şüphesiz Allah-u Te'ala senin için o hacetini görecektir.
5) Bu ism-i şerifi bir taş üzerine okuyup fırtınalı denize atarsan biiznilah denizin dal­gaları sükunete erişir ve böylece kimse boğulmaz.
6) Bu ism-i şerifi 111 kere (Arapça harfleriyle) yazıp üzerinde taşırsan hiçbir silah sana tesir etmez.
7) Bu ism-i şerifi 11 kere okuyup birini çağırırsan davetine icap eder.
8) Bu ism-i şerifi düşmanlarının yanında okuyan kişi hasmına galip gelir ve ondan ancak hayır görür.
9) Bu ism-i şerifi bir yöneticinin huzurunda okuyan kişiye karşı o amirin öfkesi diner,kendisi hakkında hangi tür ceza kesinleşse bile o yönetici tarafından o ceza kaldırılır."
10) Bu ism-i şerif bir sancak üzerine okunursa o asker bozguna uğramaz.
11) Her kim bu ism-i şerifi yenilecek yahut içilecek bir şey üzerine okuyup onu istediği birine yedirirse o kişi onu gayri ihtiyari olarak muhabbet besler.
12) Bu ism-i şerifi kılıcına (yahut yüzüğüne) nakşettiren kişi o nakşı kime gösterirse o kisiler onun etkisinde kalarak ezik duruma düser, düşman dahi olsa kacmak mecburiyetinde kalır."
13) Bu ism-i şerifi bir kağıda yazıp bir mekanın kapısına yerleştiren kişiye o mekana giren herkes muhabbet besler, özellikle de belli bir şahsın ismini bu isimlerle birlikte yazarsa ona daha ziyade tesir eder."
14) Bu ism-i şerifi herhangi bir niyetle 11 kere okuyan kişi mutlaka o niyetine nailolur.
15) Zorba bir sultandan korkup ona giderken bu ism-i şerifi okuyan kişi şerrinden emin olur.
16) Saralı yahut başka bir nedenle bayımış kişinin kulağına bu ism-i şerif 11 kere okunursa o kişinin şeytanı ve cini yanar.
17) Her farz namazın ardında bu ism-i şerifi 11 kere okumaya devam edene Allah-u Teala dünya ve ahirette rızık verir, kadri yücelir, kendisini gören herkes onu sever. ins-ü cinden onu gören herkes hatta zalim emirler dahi onu sever, o kişi Allah-u Teala'nın güvencesinde olur,  bütün mahlukat aleyhine toplansa da halkın şerrinden korunduğu için dünyada hiçbir şeyden korkmaz olur.

2 Yorumlar

Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.
"Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
"Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

  1. Hocam youtube kanalinizdaki Rahmetli İsmail Biçer hocaya ait videoları indirip paylaşmak istiyoruz. Müsaade eder misiniz?

    YanıtlaSil
  2. Tabikide indirip istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

    YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski