Abdüh Muhammed Baba Salavatı Hakkında

dua

'BU İSTİĞFARI OKUYAN VE EVİNE YAHUT EŞYASININ İÇİNE KOYAN KİMSEYE,ALLAH-U TE'ALA'

1000 SIDDIK SEVAI, 80.000 BİN MELEK SEVABI, 80.000 ŞEHİT SEVABI,80.000 HAC SEVABI , 80.000 MESCİT İMARI SEVABI, BOYNU CEHENNEMDEN AZAD OLUNMUŞ 80.000 KİŞİNİN SEVABI, HAVZ-I KEVSERDEN İÇEN 80.000 KİŞİNİN SEVABI ,ABİDLERDEN 80.000 ABİD SEVABIMELAİKE-İ KİRAMDAN 80.000 MELEK SEVABI 7 KAT GÖK EHLİNİN SEVABI, 7 KAT YER EHLİNİN SEVABI,

8 CENNET KAPISINDAN GİRENLERİN SEVABI, ARŞ'IN VE KÜRSİ'NİN TAŞIYICILARININ SEVABI, LEVH-İ'İN VE KALEM'İN GÖREVLİLERİNİN SEVABI

NUH,İBRAHİM , MUSA, İSA İBNİ MERYEM, VE MUHAMMED(S.A.V) İN SEVABLARI KADAR SEVAP İHSAN EDER.

BU İSTİĞFARI ÖMRÜNDE 1 KERE DAHİ OKUYANADA, CEHENNEM EHLİNDEN OLSALAR BİLE ANNE-BABASINI DA ALLAH'U TE'ALA' BAĞIŞLAR.GECESİNDE VE GÜNDÜZÜNDE BUNU OKUYAN, NEBİ (S.A.V.)İN CİVARINDA OLUR.

BU İSTİĞFARI OKUYANA ALLAH'U TE'ALA' 80.000 CASR(KÖŞK) BİNA EDER.HER BİR HÜCREDE 80.000 SERİR,SERİRİN ÜZERİNDEDE HUR-İNDEN 80.000 HURİ BULUNUR.ONLARIN HER BİRİNİN BAŞI UCUNDA DA DÜNYA VE İÇİNDEKİLERİNİ GÖLGELEYECEK KADAR BÜYÜK BİR AĞAÇ OLUR.

İŞTE BU MÜKAFATLAR BU İSTİĞFARI ÖMRÜNDE 4 KERE OKUYANLAR İÇİNDİR.ŞÜPHESİZ ALLAH-U TE'ALA' O KİŞİYE MEKKE,MEDİNE VE BEYT-İ MAKDİS'TE İBADET EDENLERİN SEVABINI VERİR.

BUNU OKUDĞU GECE VEYA GÜNDÜZÜNDE VEFAT EDECEK OLURSA ALLAH-U tE'ALA' 80.000 MELEĞE ONUN CENAZESİNE KATILMALARINI VE KENDİSİ İÇİN İSTİĞARDA BULUNMALARINI EMREDER.

MAHŞER GÜNÜ YÜZÜ AYDAN DAHA PARLAK OLUR. OZAMAN MAHŞER EHLİ:'BU GÖNDERİLMİŞ BİR NEBİ (PEYGAMBER)MİDİR,YOKSA MUKARREB(YAKIN KILINMIŞ)MELEK MİDİR? DER DE:

'HAYIR ADEM OĞULLARINDAN RASTGELE BİR KULDURKİ ALLAH-U TE'ALA ONA BU DUANIN BEREKETİYLE DEĞER VERMİŞTİR.

SONDA BİNECEĞİ BİR BURAK GETİRİLİR DE BÖYLECE CENNETİN KAPISINA YÜRÜR VE HESAPSIZ ORAYA GİRER.

Bu istiğfarı okuyana yılan,akrep,yırtıcı, hayvan yaklaşamaz.

Kendisi ani ölümden kurtulur.Allah-u Te'ala'ona rahmet nazarıyla tecelli eder,ve o ifritlerden,şeytanlardan,cinleren,ve bütün eziyetlerden selamet bulur. Buyurdu

KAYNAKLAR :
((Abdüh Muhammed Baba el-Mecmuatü-l mübareke,fi's-semavati'l me'sura ve'l-e'mali'i-mebrura,sayfa:11-17 , cübbeli Ahmed hoca Efendi "istiğfar risalesi"nden-sayfa 281)

Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.
"Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
"Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski