Ana içeriğe atla

Diyarbakırlı Ramazan Dinlenir mi? İtikadı Bozuk mu? Ehli Sünnet mi?

Dostlar son günlerde gündemi meşgul eden bir olayı konu alacağız..

Okuduğu eserlerden nakil yapmaya çalışan Diyarbakırlı Ramazan hoca olarak sosyal medyada kendine yer bulan ve gerçek ismi Ramazan Pişkin isimli şahıs aslında itikadi anlamda ne kadar zararlı onu kısaca ele alacağız. Biz garibanlığını vs bir kenara bırakıp, "Hoca" sıfatı ile anılmasını ele alacağız.

Sonrasında kim nasıl görmek istiyorsa herkesi kendi vicdanına havale edeceğiz. Biz millet olarak yufka yürekliyiz ve tez canlıyız. İslamı anlatan biri anlattıklarından dolayı akıl hastanesine atılmışsa biz buna elbette karşı çıkarız. Lakin, konunun gerçekliğini araştırmak hiç aklımıza gelmez.

Koca koca adamlar ve değer verdiğimiz isimler dahi bilmeden bu hataya düştüler. #RamazanHocaDeliyseAkıllıKim şeklinde hashtagler açıldı vs.

Ramazan'ın tespitlerimize göre kurnaz ve akıllı olduğunu düşünüyoruz. Boş zamanı çok olduğundan, çok kitap okuduğu ve iyi okuduğu belli.. Lakin, bülbül güle götürür, karga leşe götürür hakikati, okuduğu ve tavsiye ettiği ehli sünnet dışı kişilerden aşikar oluyor..

Şimdi bir yorum ile başlayalım: Misvak dergisinin paylaşımı altına düşülen bir yorum, lütfen okuyunuz:


İşin enterasan yönü Misvak Dergisi sayfası bu yorumları fazla zaman geçmeden silmektedir.

Şimdi bizde bu yorumu görünce tabi ki teyit etmek için Diyarbakır'da yaşayan ehli sünnet değerlere önem veren birkaç hocamıza Ramazan Pişkin'i sorunca aldığımız cevaplar özetle şu şekilde;

"Gerçeğinde gariban biri olduğu, İşidci vs değil ama Ebu Hanzala gibilerin görüşlerinden etkilendiği, sistemin küfür, şirk, tağut gibi ifadeler üzerine yoğunlaştığı, Menzil İsmailağa gibi tasavvufi cemaatlere karşı olduğu. Seyyid Kutup Mevdudi gibilerin kitaplarını çok okuduğunu, cemaatle namaz kılmayıp tek başına namaz kıldığını vs."

şeklinde cevap alınca işin gerçek yüzü ortaya çıktı. Bu ehliyeti olmayan ve araba sürmesini bilmeyen birine yolcu otobüsünü teslim etmek gibi birşeydir, kendisini ve yolcuları felakete sürükleyebilir. Kendi kafasına göre iyi bir şey yaptığını zannedebilir, lakin tebliğ ve davet ilmi alanında ihtisas görmüş ve icazetli alimlerin yapacağı bir görevdir. Zaten birçok ehli sünnet cemaat bunları yapmakta ve yazılı ve görsel medya ile de milyonlara ulaşmaktalar. Sözün özü dini anlamda kesinlikle dinlenilmesi imana zarar verebileceği için, kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Hayalhanem gibi yeni yetmeler dahi ajitasyonlar ile adamın reklamını yaparak kaş yapayım derken göz çıkartmaya, vebale girmeye devam ediyorlar.

Yani insanlar farkında olmadan itikadı bozuk birini kahraman yaptılar. Bir diğer gelen haber de şöyle, bir bayana sarf ettiği sözlerden dolayı görülen mahkemesi varmış ve o nedenden heyet tarafından psikolojisi bozuk teşhisi üzerinden hastaneye yatırılıyor. Zaten bu bayanın şikayetinden bir ceza almamış, almış olsa hapise atılır. Ailesi bu olay öncesinde oğullarının tedavi görmesi için başvuru yapmış. Fetöcü hesapların Ramazan'ı sahiplenip onun üzerinden devletimze saldırmasıda manidar Ramazan eğer gerçekten aşağıda Savcılık ifadesinde ki gibi ifadeler söylemişse ki, bunu itiraf ediyor zaten, bunun hukuki boyutunu gerekli mercilerimize ve dini boyutunu alimlerimizin değerlendirmesine bırakıyoruz.

Şimdi bu adamın bilmeden reklamını yapanlar lütfen işledikleri hatayı telafi edip itikadının bozuk olduğunu ilan etsinler ki, insanlarımız zehirlenmesin..

Dostlar bir Müslüman'ın en büyük kıymeti imanıdır, gerçek ahiret dünyasında imanına göre muamele görecektir. İman hırsızları olarakta nitelendirilen sapık adamların görüşlerini harmanlayıp aktaran birinin reklamını yapmak ne decerece zararlıdır ve vebaldir, varın bunun hesabını siz yapın.

Şimdi sürü psikolojinde olanlar bize de iftira atacaklar, diyoruz ki sadece araştırın. Diyarbakır'da alim hoca bir tanıdığınız vs var ise arayın sorun. Yapacağınız çok basit. Biz öyle yaptık.

Bir videosunda tavsiye ettiği 5 kitabın ismini oradakilere verdiğini ifade ediyor, video linkini aşağıda verdik. Videoyu çeken arkadaşın da beyanı doğrultusunda ve biz de o kitapları araştırdığımızda şu listeye denk geldik;
Mevdudi Gelin Müslüman Olalım
Mevdudi Kuran'da Dört Terim
Mevdudi Hz. Peygamberimin Hayatı ve Tevhid
Emine Şenlikoğlu Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
Mehmet Alagaş Tevhid ve Şirk


Belki de ilk defa bu konu reddiyeler.com sitemizde işlenmektedir. Allah için bu yazımızı paylaşın ve hayra vesile olun..

Not: Dostlar, ifrata kaçan bazı ahmaklar yine körü körüne giderek bazı paylaşım yapıyorlar. Bize de iftira atıyorlar. Aslında bu durum yazımızın haklılık payını göstermiş oldu. Ahmağın biri tutmuş, asırlardır milyonlarca insanın hidayetine vesile olmuş hak tarikatlara iftira atarak "Sizin yapamadığınızı Ramazan hoca yapıyor." diyecek kadar gaflete düşebiliyor. Ehli sünnet olmayan kaynaklardan beslenen birini temiz ulemamız ile bir tutmak cehaletine, ahmaklığına düşebiliyor.

Ramazan Pişkin'in rahatsızlığı varsa veya şahsına laf söyleme hakkımız yoktur, gerçekten garibandır, mazlumdur, bu ayrı bir konu. Bizim derdimiz asırlardır süre gelen ehli sünnet müktesabatını ve yüzlerce ehli sünnet ilmi kaynakları bitirerek ilmi icazet alan alimlerimizi bırakıp, Mevdudi Seyyid Kutup gibi ehli sünnet dışı görüşleri olan kişilerden medet uman, ne olduğu belli olmayan, sempatik görünüyor diye, birinin söylediklerine kulak verebilecek bir topluluğu düştüğü hatadan uyarmaktır.

Ölçümüz Kuran ve sünnettir. Haklarında ulema tarafından birçok reddiye yapılan Mevdudi Seyyid Kutup'ların kim olduklarını sitemizin sol taraftaki isimlerden bulabilirsiniz.

Yorumları şöyle bir gezdiğim de, çok derin bir hoca, yerli Malcom X diyenin den günümüz Behlül Dana'sı diyecek sapıklığa kadar bir çok ifrat hava da uçmakta. Ramazan Pişkin keşke ehli sünnet bir kamil mürşide intisap etmiş olsaydı, içinde olduğu topluluk onun hatalarını düzeltebilirdi belki, o hep sanki bazı videolarında gururla söylüyor ya hiçbir tarikat vs bağlı değilim işim olmaz diye, işte bu sapkın eserleri okumalarının nefsin de "ene" oluşturduğunun bir göstergesi olsa gerek.

Ramazan efendi, bir videosunda Yunus Emre'den bir beyit okuyor, lakin Yunus Emre'nin meşhur "Gel kardeş hakkı bulayım dersen, bir Mürşidi Kamile varmadan olmaz." sözünü görmezden geliyor, yani işine geldiğini alacaksın, işine gelmeyeni görmezden geleceksin...

Sürü psikolojisi ile hareket eden ahmakların ona yüklediği misyonun nefsinde daha büyük tahribatlara yol açacağı şimdiden belli. Rabbim doğru yola tebdil eylesin, hidayet versin o kardeşimize ve peşinden savrulanlara. Amin.

Yok işte gariban, mazlum, suçsuz yere yatırıldı vs. yahu adam hsapise atılmadı, tedavi amaçlı gönderildi, fetöcü hesaplar dahi sahiplendi Ramazan'ı sağolsun klavye mücahitleri Ramazan'ı savunma ayaklarına, bu kritik süreçlerde düşmanın ekmeğine yağ sürmekte. İyi de ey Müslüman kardeşim, Mevdudi Seyyid Kutup gibi kitaplarında İslama aykırı ifadeler sarf eden, Peygamberimize Hz. Osman gibi büyük sahabelere iftiralar atan ve birçok ehli sünnet dışı ifadeleri olan sapıkların hatırımı önemli, Allah ve Resulunun hatrı mı önemli.. Yemişim Ramazan Pişkin'i bir Hz. Osman'ın ra ayağının tozu olamayız, neyden bahsediyorsunuz Allah aşkına..

Bu kadar körü körüne cahilane gidilmez, bir yere varılmaz. Sonuç hüsran olur. Biz Allah için kızıyoruz, uyarıyoruz. Gerisi kendi cüzzi iradeniz.

Allahu Teala bizleri Habibinin buyurduğu gibi Sevadı Azamdan, sevdiklerinden ayırmasın.
Selam ve dua ile.

İsmailağa Cemaatinden Salih Diner hocanın beyanı:
Kıymetli Arkadaşlar. Değerli Müslümanlar ‼️

Diyarbakır'lı Ramazan hakkında dün bende destek paylaşımı yaptım, benim üzerimden binlerce paylaşıldı. Ama nedir, daha sonra olayın iç yüzü bize ıspat edilince paylaşımı kaldırmakla kalmayıp, yaptığım hatayı telafi etmek için açıklama yaptım. Allah şahid ki sadece O'nun (cellecelaluhu) rızası için yaptım.

Mesele nedir? Bu adam neden Tımarhaneye atıldı? İki konu var. Lütfen sonuna kadar okuyun.

Savcılığın açıklaması var‼️Ailesi seneler önce bu kişinin tedavi edilmesi için baş vurmuş, bilir kişiler Ramazan hakkında tedaviye alınması gerektiğini rapor etmişler ve tedavi amaçlı akıl hastanesine götürülmüş.
O sırada bir kadının bundan şikayetçi olması falan, bunlar tali mesele. Kadının şikayeti zaten sonuç vermemiş. Kadının şikayeti sonuç verse hastanede tedavi etmezler ki, hapse atarlar.

İkinci konu, Ehli sünnet olmaması.
Bakın‼️ Diyarbakır Ulucamii imamları, medrese ehli, alim zatlar. Bu kişi ile senelerdir başları belada. Adam Ulucamiiyi mesken edindiği halde imamların arkasında namaz kılmıyor, kendi başına namaz kılıyor. Ne demek bu⁉️ İmamlar senelerdir bu kişiyi ve cemaati Allah için uyarıyorlar.

Bizden, Ehli sünnet olmadığı konusunda delil istiyorsunuz "Ben izledim Ehli sünnete aykırı bir şey görmedim" diyorsunuz. Peki siz Ehli sünneti ne kadar biliyorsunuz ⁉️

Ehli sünnet ile Vehhabiler arasında tartışılan bir mesele vardır. Asli meselelerdendir bu. Nedir o?
"Allâhu teala, kullarına sıfatlarından verir mi?

Vehhabiler "vermez" diyorlar. Ama Ehli sünnet ayet ve hadislerle "vereceğini" ıspat ediyor. İşte mesela bu konuda bile bu adam vehhabilerin görüşünde. Sen bu konuyu hayatında ilk defa duyarken, adam bunu savunuyor. Sen neye göre "ben ehli sünnete aykırı bir şey görmedim" diyorsun.

Bu adam "Kur'an tefsirinden önce Mevdudinin 5 kitabını okuyun" diyor. Böyle propaganda yapan birisi. Doğruları yokmu elbette var. Ama herkesin doğrusu vardır.

Diyarbakır daki hocalarımız ve Ulucamii imamları, Ramazan denen vatandaşın kim olduğunu ve ne olduğunu çok iyi biliyor. Milleti uzun zamandır bu konuda ikaz ediyorlar‼️

Tımarhaneye konulması ayrı mesele. Kimse sadece birilerinin şikayeti ile tımarhaneye konulmaz. Haydi biz birini şikayet edelim bakalım koyuyorlar mı? Koymazlar ‼️

Galayana Gelmeyin.
Salih Diner


Mevdudi Seyyid Kutup övdüğü video 11. dk dan sonra (Bu video da Said Nursi ve İmam Rabbani Hz.lerini söylemesi takiyye gibi gelsede bize, Mevdudi'de hiç bir hata yok demesi asıl düşüncesini ortaya koyuyor. )

https://youtu.be/Akz0dEuF3y0?t=659

Sapık Kitapları tavsiye ettiği linki:

https://www.youtube.com/watch?v=0z3rg2hgtnk


Savcılığın açıklaması:

http://www.reddiyeler.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Denedim ve Tecrübe Ettim. 2 Günde 2 Dileğim Oldu.

Bu duayı internette gezinirken tesadüf eseri buldum.
Denedim ve tecrübe ettim.
2 günde 2 dileğim oldu.

Subhanallahil Azim Estağfirullah
"Azim olan Allah Sübhandır. Allah tan mağfiret taleb ederim."

Mümkünse sabah ezanından yarım saat önce,abdest alın.
2 rekat hacet namazı kılın.

Sonra sağ elinizi kalbinize götürün.
Ve 100 kez anlamını düşünerek okuyun.

Her kalp çarpımında bir defa okuyun.
Bittikten sonra dileğinizi dileyin.
Belki etkili olması seher vakti ile ilglidir.

Tecrübe ettim ve çok faydasını gördüm.
Hemen paylaşmak istedim.

Uykuda Cünüp, Rüyalanmamak, İhtilam Olmamak İçin Dua

Maaric, Tarık ve Kadir surelerini okumak da uykuda boşalmayı önler.
Felahu's-Sail'de İmam Ali'den (as) rivayet edilmiştir ki; "Uykudayken boşalmaktan korkuyorsanız, uyumadan önce şunları söyleyin:
اَللّهُمَّ اِنّي اَعُوذُ بِكَ مِنَ الإحْتِلامِ وَ مِنْ شَرِّ الأحْلامِ وَ مِنْ أنْ يَتَلاعَبَ بِىَ الشَّيْطانُ في الْيَقْظَةِ وَ الْمَنامِ
Allâhumme innî e'ûzu bike minel ihtilâm ve min şerril ahlâm ve min en yetelâ'abe biye'ş şeytânu fil yeqzati vel menâm.
Allah'ım, (uykuda) cunup olmaktan, karmaşık rüyaların şerrinden, uykuda ve uyanıkken şeytanın benimle oynamasından sana sığınırım.Kün Fe Yekün Nedir? Sırları ve Faziletleri!

Bu cümle arapçadır ve kurani bir kavramdır.
Kün ol anlamındadır. Feyekün ise oluverir manasına gelir.
Yasin süresi son sayfa son âyetlerde geçen bu kelime, Allahın dilemesi ile ilgilidir. Allah bir şeye ol dedi mi o hemen olur.

Sırları ve Faziletleri
Not: Tecrübe ile sabittir.

Yasin süresinin su 2 ayeti 1001 kere okudunmu kabul olmayacak dua yok biiznillah( Allah'in izni ile).. Ramazanın son 10 günü içerisinde okunması gerekli. tüm dualarimizin kabul olması dileğiyle yardım bekleyen herkese iletelim..Rabbim şifa versin korktuklariniza ugratmasin.iki ayet;
İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn(yekûnu).

Bütün meşru istekler için.

Kur'ân-ı Kerîmin bir çok âyet-i kerîmesinde geçen;‘’kün feyekün.’’ duası. Yani, "Allâh-u Te'âlâ bir şeyi yaratmak murad ettiğinde o şeye '’kün feyekün =var ol!'' buyurur, o da hemen var olur". Kur'an'daki, "Kün feyekûn" kavl-i şerifi bulunan bütün âyetler bu duada zikredildiği için bu duay…

Ömründe 4 Defa Okuyana Mucizeler Yaşatan Muazzam İstiğfar

Abduh Muhammed Baba (elmecmuatul mubareke)
Abdullah İbni Sultan (r.a) istigfaridir !

Hz. Ali (r.a) peygamber efendimiz (s.a.v) emri ile yaziya dökmüştür.

Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdülillahi hamdeyyüvafinniame ve eşhedüel la ilahe illallahu vahdehü la şerikelhü şehedetem müberraetem mineşşekki vettühemi ve eşhedüenne seyyidena muhammedennebiyyene abdühü ve rasulühü seyyidül arabi vel acemi sallallahu teala aleyhi ve sellem ve ala alihi ve ashabihi ve ezvacihi ve zürriyetihi efdalil ümem.
Manasi;
Nimetlerine denk gelecek bir hamd ile Allah'u te'ala'ya hamdü senalar olsun.
Ben şek ve töhmetlerden beri kılınmış bir şahadetle şahitlik ederim ki Allahu teala'dan başka hiç bir ilah yoktur.yine şahitlik ederim ki peygamberimiz, efendimiz muhammed o'nun kuludur. rasulüdür, arab'ın ve acemin efendisidir. Allah'u teala ona ve ümmetlerin en üstü olan aline, ashabına, eşlerine ve zürriyetine salat ve selam eylesin'

Fazileti;
Bu istiğfari okuyan ve evine yah…

Kırk Anahtar Duası

Tüm kötülüklere ve büyücülere karşı koruyucu dua
Şans için kırk kilit açma duası
Hz Fatma tarafından bu dua herkez için bir anahtardır.sorunlardan kurtulmak için mucize dua
kısmet ve şans açmak aşk, sevgi, muhabbet, servet,bağlı işleri çözmek, işe girmek,sihir ipatli ve sorunları çözmek,Düşmanları kovmak ve Evlilik niyeti için cuma günü sabah namazdan sonra mavi çanak kasenin içinde suya okunur okunan su içilir ve bu suyla gusül abdesti alınır.
Karı koca arasındaki muhabbet için su çay veya meyve suyuna okunur ikisi içer
Cuma sabahı Temiz ve saf niyet ile büyük bir kase suya okuyun ve su ile banyo yapın
Evlilik Niyeti için
Dört hafta en iyi zaman perşembe veya cuma günü sabahıdır.Duayı bitirdikten sonra bir defada yasin suresi okuyun (Dört perşembe veya Dört cuma)
Servet açmak ve Büyüden kurtulmak için
şans servet ve sihir iptali için suya okunur ve o suyla banyo yapılır Büyüden kurtulmak için safran mürekkebi ile arapça yazıp suda bekledikten sonra o suyla kişi yıkanırsa büyüden…

Fatiha, Ayetel Kürsi, ŞehidAllahü ve Kulillahümme Faziletleri ve Sevapları

Bu ayetlerin faziletleri hakkında bir çok hadis - i şerif bulunmaktadır. bunlardan biri Ebu Eyyub el 'Ensariden ve Hz. Ali' den (R.A.) rivayet olundugu üzere, Resullullah buyurmuştur ki :

1.FATİHA SURESİ

2.AYETEL'KÜRSİ,

3.AL-İ İMRAN'daki :


"Şehidallahü ennehu la ilahe illa hüve vel melaiketü ve ulül'ilmi kaimem bilkıst, la ilahe illa hüvel 'azizül'hakıym." -18.ayet
4.AL-İ İMRAN 'daki :

"Kulillahümme malikel'mülki tu'til 'mülke menteşaü ve tenzi'ul mülke mimmen teşaü, ve tüızzü menteşaü ve tüzillü menteşaü ,biyedikel ' hayr, inneke ala külli şey' in kadir.

Tulicülleyle finnehari ve tulicünnehara filleyl , ve tuhricül' hayye minel' meyyiti ve tuhricul ' meyyite minel hayy, terzüku men teşaü bi gayri hisab."

(26.ve 27.ayet ) nazil oldukları zaman , Allah Teala ile aralarında hiç bir perde bulunmaksızın Allah'ın arşına yapışarak " Ya Rab! Bizi yeryüzüne ve sana isyankar olanlara (sana isya…

Anında Kabul Olacak Makbul Dua

Duanın arapçası aşağıdaki resimlerde verilmiştir.
Bismillahirrahmanirrahim…
Allahümme eselüke bismik, Allahüllezî Lâ ilâhe illâ hüvel hayyül gayyûmü lâ te’hüzühü sinetün velâ nevmül aliyyül azîmü, bismik; Allahüllezî lâ ilâhe illâ hüvel melikül güddûsüs selamül mü’minül müheyminül azîzül cebbârü, bismik; Allahüllezî lâ ilâhe illâ hüve âlimül ğaybi veşşehâdeti hüverRahmânür rahîmü, bismik; Allahüllezî Lâ ilâhe illâ hüvel hâligul bâriül müsavvirü lehül esmâül hüsnâ, bismik; Allahüllezî lâ ilâhe illâ hüve nûrüssemâvâti vel erdıl hayyüllezî la yemûtü, el ehadü züddavli la ilâhe illâ hüve ve ileyhil masiru, zül havli bedî-ussemâvati vel erdi, el gadîmü zülcelali vel ikrâmi, bismik; Allahüllezî Lâ ilâhe illâ hüvel evveli vel âhirül melikül haggu lâ ilâhe illâ hüve rabbül arşil kerimi, zülmeârici velgüvâ, bi-izzismikellezî tünşiru bihil mevtâ, ve tühyî bihil erda, ve tünbitü bihişşecera, ve türsilü bihil metara, vetegûmu bihis-semâvâtü vel erdu, bi-ızzismikellezî Lâ ilâhe illâ hüvel melikül…

% 100 Kabul Olan Dua !

ALLAHTAN BİRŞEY İSTEYECEĞİN ZAMAN HADİD SURESİNİN İLK 6 AYETİ HAŞR SURESİNİN SON 4 AYETİNİ OKU VE ŞÖYLE DUA ET
Yâ men hüve hâkezâ es'elüke bi hakkı hâzihil esmâi en tüsaliye alâ muhammedin ve âli muhammedin ve en tef'ale bi ( burada hacet söylenir)
Azîb (r.a.), Ali b. Ebu Talib Kerremellahu Vecheh Hazretlerine demişti ki:
"Senden Allah aşkına rica ediyorum. Rahmân Teâlâ'nın gönderdiklerinden, bilhassa Cebrail'in Resulullah'a getirdiklerinden ve Resulullah'ın özellikle sana öğrettiklerinden en faziletlisini bana özel bir şekilde öğretmez misin?"
Hz. Ali de ona "Ya Bera! Allah'a İsm-i A'zam'ı (en yüce ismi) ile dua etmek istersen, Hadid Sûresi'nin baş tarafından on âyeti ve Haşr Sûresi'nin sonunu oku, sonra de ki:
'Ey o, böyle olan ve O'ndan başka böyle bir şey olmayan zât! Senden bana şöyle şöyle yapmanı dilerim."
Vallahi ya Bera, bununla benim aleyhime dua etsen yere geçerim.' dedi." …

Hafıza Kuvvetleştiren ve Zeka Geliştiren Dualar

Unutmamak ve Anlayış Kabiliyeti İçin Okunacak Dualar

(YÂ GAYYUMU FE LÂ YEFÜTÜ ŞEY’ÜN MİN İL-MİHÎ VELÂ YEUDÜHÜ)
İlâhî isimlerden bir ism-i şerifde «El Kayyum» dur.
Gökleri, yeri ve her şeyi yerli yerinde tutan demektir.

Mânâsı:
Ey vücudu zâtı hakıkıyesi ve kemâli sıfa-tiyesi ve efâliyesi ve evsafı zâtiyesi kendi zâtıyla kaim ve celâl zâtiyesi kaim bizzat olan Allahım! Bütün âlemler İçinde bütün mahlûkatın mesalihi sûrî’lerini ve umuru mânevilerini tedbir etmekde ününden bir şeyin zerresi fevt olmaz.

Havas ve Esrarı:
Eğer bir kimsenin idrâki ve hafızası zayıf olsa da işittiğini ve okuduğunu hatırında tutamasa 40 gün müddetle her gün 27 kez bu şerefli ismi (duayı) okumalıdır. Tam bir teveccühle (inanarak) ve taharet-i kâmile ile okuyunca gönlü öylesine safi (berrak) olur ki; her ne işitse ve okusa unutmaz.

Her kim bu şerefli ismi (duayı) devamlı okusa gayb ilmi o kimsenin gönlünde peyda olur. Öyle ki; insanların benliğini (iç yüzünü) anlar.

Eğer bir kimse bir şey kaybetmiş olsa ve ne o…

7 Kere Okuyanın Hacetinin Görüleceği, Düğümlerinin Çözüleceği ve İşlerinin Kolaylaştırılacağı Bir Salavat

Bu salavatı serife sıkıca sarılmanızı tavsıye ederiz. hayatınızda ki degısıklıklerı hayretler içinde göreceksınız ALLAH ın izni ile. 7 kere okuyup tekrar baslayın bakın hersey nasıl yola giriyor biizni ALLAH.

Her derde deva.
Herkesin ihtiyacı olan bir salevat..
özellikle bizleri çok seven Cibril aleyhisselamı da içine alan tek salavat..
7 kere okunduğunda ne istenirse inşaAllah
Rabbimizin okuyana ihsan eylediği çok değerli bir salavat..
Ahmet Mahmut Ünlü hocamızın tercemesi ile İmam ABDÜLVEHHAB EŞŞARANİ
Hazretlerinin kitabından nakledilen bu salevat-ı sizlere sunuyorum..

Türkçe Okunuşu
Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin salâten tühallü bihel’ukadü
Ve tüferracü bihel’kürabü
Ve tüşrahu bihessudûru
Ve tüseyyeru bihel’ümûru
Ve alâ Âlihî ve sahbihî vesellim.

Allahümme Salli alâ seyyidinâ mühammedibniabdillahil’Kâimi
Bihakkıllâhi adede mâ fî ilmillâhi
Salâten ve selâmen dâimeyni
Yedümâni bidevâmi mülkillâhi
Ve Alâ Ehîhi Cibrîlel’mütavvekî binnûri.
Ve Âlihî ve sahbihî ve ferric annî