El-Hâfid İsmi ve Sırları Nelerdir?

EL-HÂFID (اَلْخَافِضُ) 1481 Akyail-Kimyail-Denail:

Alçaltan, düşüren, zillete düşüren, inançsızları ve emrine muhalefet edenleri alçaltan, zelil kılan, yukarıdan aşağıya indiren.

Allah Teâlâ, istediği kulunu yukarıdan aşağı atıverir. Şan ve şeref sâhibi iken, rezîl ve rüsvây eder ve bu muamelesi çok defa, kendisini tanımıyan, emirlerini dinlemeyen âsiler, başkalarını beğenmiyen mütekebbirler ve hak, hukuk tanımayan zâlim zorbalar hakkında tecellî eder.

Kahriye olan isimlerdendir Zühre veya zuhal saatinde meşgul olsa düşmana galip gelir düşmanları darmadağın olur. Muradı hasıl olur. Bu esmayı Rafi esmasıyla beraber okumak faydanın husulüne sebeptir.

Cenab-ı Hak zulümden hiç hoşlanmaz ve kendisi de zerre kadar kimseye, hiç bir mahlukata zulmetmez. Hatta mülkünde yaşayıp yiyip içtiği halde her gün inkar ve isyan eden şükürsüzlere, nankörlere bile zulmetmez.

Kimseye haketmediğini vermediği gibi, kimsenin hak ettiğini de vermezlik etmez.Bu yüzden ayrım yapanlara, zulmedenlere, haksızlık yapanlara karşı öfke duyar ve ona aklını başına alıp zulmünden vazgeçmesi için belli süre tanır.

Baktı gördü olmaz, bir gün kıskıvrak yakalar ve zulmettiği masumların gözünün önünde rezil ve zelil eder.

Ebced değeri ve Zikir saati:Bu ismin zikri(1481) adettir.Zikir saati Güneş günü Pazardır.

Özellikleri ve bazı faydaları:
Düşman üzerine 1481 kere okunduğunda onu kahretmez, fakat düşman, çeşitli hastalıklara ve sıkıntılardan başıı kaldıramaz. Namusu, ırzı ve malı heba olur.

Bu ismin belirtilen miktarda zikri sırasında duygulanma ve kalpte sıcaklık meydana gelir gelmez ne dilenirse yerine gelir.

Üç gün bu ismi belirtilen, tarda zikredip dördüncü gün toplulukta 70 bin kere zikreden kimse hasmına galip gelir,savaşta ise zafer kazanır.


Bir isteğin yerine gelmesi için 500 kere okuyan kimse istediği şeyi elde eder.dua

Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
"Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski