Mezarlıkta Ölülerle İçki İçen AdamOlay, 1950'lerde Muğla Milas'ta geçmekte. Tam ayrıntılarıyla bilmesem de yaşanan olaya şahit olanın ağzından kısaca anlatayım.

Bu şahıs, akşam isinden evine gelir yatağına yatarmış ama kimse sabah adamı yatağında bulamazmış. Yok, düşündüğünüz gibi uykuda yürüme gibi bir olay yok.. Zaman içinde insanlar takip etmeye başlamış hareketlerini, nereye gidiyor ve ne yapıyor diye. Fakat bir türlü kimse bulamıyormuş adam ne yapıyor nereye gidiyor diye. Bir gece, şehir mezarlığında elinde içki şişeleriyle mezarlıkta tesadüf eseri oradan arabasıyla geçmekte olan bir tanıdığı ve ailesi görür. Mezarlıkta, birileriyle içki içerken görülmüş. "Abi, ne yapıyorsun burada?" demiş. Adam da; "Görmüyor musun," demiş, "Arkadaşlarla içki içiyorum..."

Evet, gerçekten de içki içiyormuş; ama, arkadaşlarıyla değil mezarlık sakinleriyle... Sonra bu olayı donup şahit olanlar köyde anlatıysa da kimse inanmak istememiş...Daha sonradan mezarlık bekçisinin de bu tür olayları gördüğünü ve artık ruh sağlığını yitirme korkusuyla işini bıraktığı söylenir.
islam