Meksika'da 2. Gizemli Yaratıkİlk yaratık, 2007’de Meksika'da bir çiftçi tarafından bulundu ve öldürüldü. Cansız bedeni incelendikçe; tuhaflıklar, birbirini izledi. Kimine göre uzaylı, kimine göre daha keşfedilmemiş bir hayvan türü. Bilim insanlarıysa "DNA'sı yok" diye şaşkın. Kimine göreyse her şey tartışmalı. Ne var ki şimdilerde bir 2. "yaratıktan" daha söz ediliyor.

Meksika, uzaylı, yaratık, gizemli, tuhaf Meksika'da 2. bir uzaydan geldiği düşünülen yaratığın görüldüğü konuşuluyor. Dünya bu yaratığı konuşuyor İşçi Francisco Garcia:"Yaşayan 2. bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı" dedi. İlk yaratık, Meksika'da 2007’de bulunduğunda büyük bir şok yaşanmıştı.

Çeşitli incelemeler sonunda kimi UFO uzmanları, bu yaratığı "uzaylı" olarak nitelendirirken, kimi uzmanlarsa yaratığın daha keşfedilmemiş bir hayvan türü olabileceğini savunuyor: Yakalanan ilk yaratık üzerine yapılan DNA testlerinden herhangi bir sonuç çıkmadı. "Bild am SONNTAG" gazetesi muhabiri Michael Remke, yaratığı görmek için Meksika'daki Metepec kentine gitti. İzlenimlerini aktarırken, "Göz çukurları, insan üstünde korkutucu bir etki yaratıyor" ifadesini kullandı.

Veteriner Marco Salazar, yaratığı bulan çiftçinin, bir anlık korkuyla onu boğarak öldürmesinin hemen ardından inceleme fırsatına sahip olduğunu anlatırken; "Şu ana kadar her türden hayvanı görme imkanım oldu, ama böyle bir şey daha önce hiç görmemiştim." dedi. Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip bu yaratığın; aynı zamanda kafatasının yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha zeka seviyesine sahip olduğu düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla insana benzediği söyleniyor.

Dört ayrı laboratuarda en modern tekniklerle DNA yapısı çözülmeye çalışıldı ancak bir sonuç alınamadı. Uzmanlar; "DNA'sı yok. Ya da var; fakat bu tekniklerle biz inceleyemiyoruz" diyor. Bulunan yaratığın hücre testlerinde, bedenini ince bir deri tabakasının kapladığı ve daha önce tanımlanmamış, ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olan bir canlı olduğu kaydedildi. Çiftçinin yaratığı öldürmeden önce fotoğraflarını çektiği ve bu fotoğrafların yakında yayınlanacağı bildirdi.
islam